Naše košarkašice treće nakon prvog dijela prvenstva

Utakmicama petog kola koje su igrane prethodnog vikenda završena je prva polusezona u okviru MD shop 1. ŽLRS. Košarkašice Kostajnice polusezonu su završile na trećoj poziciji sa dvije pobjede i dva poraza. U zadnoj utakmici polusezone naše košarkašice su poražene od ekipe “Budućnosti” rezultatom 65:53.

Vezavši dva trijumfa u poslednja dva kola, Bijeljinke su važile za blagog favorita u ovom meču. To su i pokazale, jer su relativno lako savladale Kostajnicu ne dopustivši nijednom da ugroze prednost koju su stekle na početku utakmice.

Na kraju razlika od 12 poena (65-53) je mogla biti i znatno veća da domaće nisu smanjile “gas” u poslednjih nekoliko minuta. Dozvolile su izabranicama Miloša Dupala da istope skoro 30 poena prednosti koliko je bilo na šest minuta do kraja nakon koša Une Cerović za 64-38.

Najzaslužnije za treću uzastopnu pobjedu Bijeljinki bile su već pomenuta Una sa 19 poena i Marija Čojić sa 14 poena i 9 skokova. Kod gošći jedina raspoložena za igru bila je Lea Basrak sa 26 poena.

About kostajnica@gmail.com

Check Also

Novom pobjedom “Partizan” ovjerio plasman u viši rang takmičenja

U utakmici preposljednjeg kola MFL Prijedor, koja je danas odigrana na stadionu FK Partizana u …